Łódź i okolice

Tel: 537067107

e-mail:

Dezynsekcja

Dezynsekcja to zwalczanie pluskiew, pcheł, komarów, obrzeżków gołębich, much, karaluchów, szerszeni, os i wielu innych insektów. Owady te stanowią zagrożenie, ponieważ mogą przenosić groźne dla człowieka choroby i wywoływać alergię. 

Dezynsekcja pozwala utrzymać teren w czystości, wolnym od szkodników, ich odchodów i różnych patogenów roznoszonych przez owady. W przemyśle spożywczym jest ona wymagana na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia, aby szkodniki nie miały kontaktu z żywnością.

Metody dezynsekcji

Zamgławianie ULV

Zamgławianie ULV (Ultra Low Volume) to metoda dezynfekcji lub zwalczania insektów, w której używa się specjalnych urządzeń zamgławiających do rozpylania bardzo małych kropel cieczy lub substancji chemicznych w postaci aerozoli o bardzo niskim rozmiarze cząsteczek. Te mikroskopijne kropelki unoszą się w powietrzu i docierają do trudno dostępnych miejsc, takich jak zakamarki, szczeliny, szpary i inne obszary, gdzie mikroorganizmy chorobotwórcze lub insekty mogą się ukrywać. Zamgławianie ULV jest stosowane w celu skutecznego rozprowadzenia substancji dezynfekujących, insektycydów lub innych środków chemicznych w powietrzu lub na powierzchniach, w celu eliminacji mikroorganizmów chorobotwórczych lub kontrolowania populacji insektów. Metoda zamgławiania ULV jest efektywna, szybka i może być stosowana w różnych miejscach, takich jak budynki, pojazdy, przestrzenie publiczne, tereny zielone, parki, plaże i inne obszary, gdzie dezynfekcja lub zwalczanie insektów jest wymagane.
Dezynsekcja

 

Dużą zaletą zamgławiania przy użyciu zamgławiacza ULV i wytwarzania zimnej mgły jest zastosowanie niskich temperatur. W innych przypadkach obserwowano wydzielanie się gorących spalin w procesie wytwarzania mgły z cieczy. Jest to niekorzystne zjawisko, ponieważ większość preparatów stosowanych w dezynsekcji jest wrażliwa na wysoką temperaturę (nie powinny być poddawane temperaturze wyższej niż 45 stopni, gdyż tracą swoje właściwości).

Substancje owadobójcze stosowane w zamgławianiu ULV zamknięte są w kapsułkach. Woda, która jest w składzie mieszanek używanych do dezynsekcji, odparowuje. Kapsułki pozostają w miejscu, w którym osiadły – pękają dopiero w momencie, kiedy nadejdzie owad. Zawarta w ich wnętrzu trująca substancja wydostaje się na zewnątrz i osiada na owadzie, dokładnie pokrywając jego ciało, w tym także odnóża, którymi za chwilę owad będzie pobierał pożywienie. W ten sposób trucizna przedostaje się do żołądka szkodnika, powodując śmierć w ciągu kilku godzin. Kapsułki, o ile nie zostaną wcześniej zmyte, pozostają na powierzchni, która została poddana zamgławianiu ULV, od 2 do 4 tygodni. Czas zależy m.in. od temperatury i wilgotności.

Zamgławianie ULV – najczęstsze zastosowania

Fumigacja/gazowanie

Fumigacja to jedna z wielu metod zwalczania szkodników. Polega ona na wypełnieniu zamkniętej przestrzeni gazowymi pestycydami (fumigantami) w celu uduszenia lub zatrucia organizmów szkodliwych znajdujących się wewnątrz.

Fumigacji, gazowania dokonuje się przy użyciu pary, dymu, ale najczęściej stosowanymi fumigantami są silnie trujące gazy reaktywne.

Stosowanie tej metody wymaga odpowiednich kwalifikacji oraz szczególnych środków ostrożności. Ze względu na istotę działania jest to najskuteczniejsza metoda zwalczania szkodników, ponieważ przy zachowaniu parametrów szczelności i penetracji materiału nie ma możliwości uniknięcia oddziaływania fumigantu, który wypełnia całe pomieszczenie poddane zabiegowi.

Wykonujemy między innymi takie działania jak:

Po wykonanej usłudze dezynsekcji, mogą Państwo skorzystać z oferty i zamówić dezynfekcję mieszkania, aby mieć pewność, że żadne bakterie i wirusy nie zostały przeniesione przez robactwo.

537 067 107

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

i

Sprzątanie

Obszar działania - województwo łódzkie: