Łódź i okolice

Tel: 537067107

e-mail:

Zwalczanie kleszczy

Wszechobecne kleszcze mogą stanowić dla nas zagrożenie w każdym miejscu. Mylne jest przekonanie, iż na kleszcza można trafić jedynie w lesie. Warto zatem zachować szczególną ostrożność i w miarę możliwości podjąć odpowiednie kroki do zlikwidowania kleszczy w swoim otoczeniu.

Kleszczowate są robactwem, które do rozwoju potrzebuje krwi. Stanowią zagrożenie zarówno dla człowieka, jak i zwierzęcia, przyczyniając się do rozwoju poważnych chorób takich, jak borelioza, babeszjoza, czy kleszczowe zapalenie mózgu. Kleszcza można złapać zarówno podczas spacerów w zalesionym otoczeniu, ale także w trawie, a nawet w ogrodzie!

Robactwo to przyczepia się do skóry za pomocą specjalnych pazurów na odnóżach i żywi się krwią, jednocześnie zwiększając swoje wymiary. Kleszcze można bardzo łatwo przenosić. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zwierzęta domowe, które są doskonałym żywicielem dla wybudzających się po okresie zimowym kleszczy.

Likwidacja kleszczy - Centrum DDDiS Łódź

Czy można w jakikolwiek sposób uchronić się od kleszczy? Jest kilka polecanych metod, które warto wdrożyć w życie, szczególnie przed wyjściem w teren, czy pracą w przydomowym ogrodzie lub na działce. Nie zaszkodzi odzież ochronna, pokrywająca części ciała najbardziej narażone na pojawienie się kleszcza lub spray przeciwko kleszczowatym. Ponadto dla zwierząt polecane jest noszenie obroży, które chronią je przed robactwem.

Oprócz tych wszystkich półśrodków warto zadziałać nieco bardziej radykalnie. Nasza firma Centrum DDDiS Łódź zapewnia specjalną usługę likwidacji kleszczy, kierowaną do osób posiadających działki, domki jednorodzinne, tereny rekreacyjne. Na czym polega zwalczanie kleszczy? Za pomocą odpowiednich środków biobójczych oraz urządzenia do dezynsekcji, opryskujemy otoczenie zewnętrzne. W ten sposób kleszcze znajdujące się w trawie, czy na gałęziach drzew, nie będą miały szansy na ucieczkę przed szkodliwą dla nich substancją. Kontakt z rozpylonym preparatem oznacza dla kleszczy całkowitą likwidację.

Nasza usługa zwalczania kleszczy jest niezwykle skuteczna i bezpieczna dla otoczenia. Środek biobójczy, którym likwidujemy kleszcze, nie wpływa na stan naszej roślinności, dlatego też bez problemu można zastosować go w ogrodzie, na działce i tego typu miejscach, w których spędzamy najwięcej czasu.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie dezynsekcji i likwidacji kleszczy, zapraszamy serdecznie do kontaktu. Działamy na terenie Łodzi i całego województwa łódzkiego!


Poczytaj więcej

537 067 107

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

i

Sprzątanie

Obszar działania - województwo łódzkie: