Łódź i okolice

Tel: 537067107

e-mail:

Zwalczanie wtyków amerykańskich

Wtyk amerykański jest to gatunek pluskwowatych z rodziny tarczówkowatych. Jest to owad, który jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Ameryki Północnej i został zawleczony do Europy, w tym także do Polski. Wtyk amerykański jest stosunkowo nowym gatunkiem w Europie, a jego obecność została po raz pierwszy odnotowana dopiero na początku XXI wieku.

Charakterystyka wtyka amerykańskiego

Czy wtyk amerykański jest groźny dla człowieka?

Wtyk amerykański nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Nie gryzie ludzi ani nie przenosi chorób. Jego obecność w domach może być uciążliwa głównie ze względu na jego liczebność i nieprzyjemny zapach, który wydziela w obronie przed drapieżnikami. Niektóre osoby mogą być również uczulone na substancje chemiczne, które wydziela ten owad, co może powodować reakcje alergiczne. Właśnie dlatego warto skutecznie zwalczyć wtyka amerykańskiego z naszego otoczenia.

Dlaczego wtyk amerykański pojawia się w domach?

Wtyk amerykański pojawia się w domach głównie w poszukiwaniu schronienia na zimę. Na przełomie jesieni i zimy te owady szukają ciepłych, suchych miejsc, gdzie mogą przetrwać chłodne miesiące. Domy, budynki gospodarcze, a nawet szczeliny w ścianach i oknach, stanowią idealne miejsca do zimowania.

Jak temu zaradzić?

Przede wszystkim ważne jest odpowiednie uszczelnienie budynku. Warto zwrócić uwagę na zamykanie okien oraz drzwi, a także zainstalowanie uszczelek w przypadku ewentualnych szczelin. Ponadto dobrą ochroną przed wszelkimi owadami i robactwem, które zbiera się w domu, jest montaż moskitiery, czyli okiennej siatki. W ten sposób nie tylko wtyk amerykański będzie miał utrudniony dostęp do naszych wnętrz, ale także komary, muchy, czy pszczoły nie będą wlatywały do środka.

Choć domowe sposoby są zwykle chwilowe i mało skuteczne, warto skorzystać z takich trików, jak na przykład olejek z mięty pieprzowej lub ocet, które skutecznie odstraszają robactwo. Jeśli jednak zauważysz u siebie owady takie, jak wtyk amerykański czy, co gorsza pluskwy lub prusaki, natychmiast skontaktuj się ze specjalistą od dezynsekcji! Nasza firma Centrum Dezynsekcji Łódź oferuje profesjonalne odpluskwianie mieszkań i lokali, a także zwalczanie wtyków amerykańskich.

Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszych metodach działania oraz umówić się na usługę zwalczania wtyków amerykańskich i innego robactwa w mieszkaniach, domach lub domkach działkowych na terenie całego województwa łódzkiego.

537 067 107

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

i

Sprzątanie

Obszar działania - województwo łódzkie: