Łódź i okolice

Tel: 537067107

e-mail:

Kleszcz afrykański w Polsce - Odkleszczanie

Kleszcz afrykański w Polsce - Odkleszczanie
Kleszcz afrykański w Polsce - Odkleszczanie

Kleszcze afrykańskie występują głównie na kontynencie afrykańskim. Od pewnego czasu zaczęto odnotowywać ich obecność także na terenie Europy, w tym w Polsce. Są one odpowiedzialne za przenoszenie wielu chorób, zarówno u zwierząt, jak i u ludzi.

Kleszcze afrykańskie mogą przenosić szereg patogenów, które powodują choroby takie jak:

Występowanie kleszczy afrykańskich

Kleszcze afrykańskie często występują w gęstych lasach i zaroślach, gdzie jest dużo wilgoci i roślinności. Właśnie tam znajdują swoich żywicieli. Kleszcze są także powszechne na obszarach rolniczych i pastwiskach, gdzie mogą pasożytować na zwierzętach hodowlanych, takich jak bydło, owce i kozy. To może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych zarówno u zwierząt, jak i ludzi pracujących w tych regionach.

W ostatnim czasie kleszcze zaczęły pojawiać się także w pobliżu osiedli ludzkich, zarówno w miastach, jak i na ich obrzeżach, zwłaszcza tam, gdzie jest dużo zieleni i miejsc, które mogą być siedliskiem dla małych ssaków i ptaków, będących żywicielami kleszczy.

Charakterystyka kleszczy afrykańskich

Kleszcze afrykańskie, podobnie jak inne kleszcze, mają charakterystyczny wygląd, który można rozpoznać. Kleszcze mają owalne, spłaszczone ciało, które staje się bardziej okrągłe i nabrzmiałe po wchłonięciu krwi.

Kleszcze mogą mieć różne rozmiary w zależności od etapu rozwoju (larwa, nimfa, dorosły osobnik) i stopnia napełnienia krwią. Dorosłe osobniki mogą być nawet cztery razy większe od pospolitych kleszczy występujących w naszym kraju. Kolor kleszczy może się różnić w zależności od gatunku, ale najczęściej jest to brązowy, czerwony lub czarny.

Kleszcz afrykański potrafi biegać za ofiarą. W przeciwieństwie do typowego kleszcza, ten odmiany afrykańskiej, gdy wyczuje ciepło ciała potrafi przemieszczać się nawet 100m w ciągu 10 minut! Ponadto swoją ofiarę potrafi także rozpoznać na odległość kilku kilometrów!

Jak uchronić się przed kleszczami?

Aby uchronić się przed kleszczami, przede wszystkim należy pamiętać o tym, gdzie najczęściej można je spotkać i w miarę możliwości unikać przebywania w tych terenach. Po każdym spacerze w lesie warto dokładnie sprawdzić siebie i swoje zwierzaki. Nie zaszkodzi także prysznic oraz natychmiastowe upranie odzieży, którą mieliśmy na sobie.

Planując wycieczkę po lesie lub pracę w polu, gdzie z łatwością można natknąć się na kleszcze, warto zadbać o odpowiednie ubranie, czyli takie, które zakryje jak największą część naszego ciała. Wybierz także jasne odzienie, gdyż na nim łatwiej zauważysz obecność kleszcza.

Odkleszczanie

Na zwalczanie kleszczy polecamy usługę, która pozwala zmniejszych ich populację przy pomocy radykalnych działań. Usługa odkleszczania to profesjonalne działanie mające na celu redukcję populacji kleszczy w określonym obszarze, takim jak podwórko, park, teren rekreacyjny czy posesja. Odkleszczanie ma na celu zmniejszenie ryzyka ukąszeń przez kleszcze i przenoszenia przez nie chorób. Nasza firma Centrum DDDiS zapewnia usługę odkleszczania dla Klientów z Łodzi i całego województwa. Likwidujemy zarówno zwykłe kleszcze, jak i afrykańską odmianę.

Stosujemy profesjonalne środki biobójcze, które zapewniają skuteczne usuwanie kleszczy z otoczenia ludzi i zwierząt. Usługę wykonujemy zarówno na terenie przydomowych ogródków, działek rekreacyjnych, a także przestrzeni miejskich. Odkleszczanie zazwyczaj wymaga regularnych zabiegów, aby utrzymać niski poziom populacji kleszczy przez cały sezon ich aktywności, czyli przede wszystkim od wiosny do jesieni.

Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej. Polecamy także skorzystać z naszej oferty na dezynsekcję i odpluskwianie.


537 067 107

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

i

Sprzątanie

Obszar działania - województwo łódzkie: