Łódź i okolice

Tel: 537067107

e-mail:

Jak uchronić mieszkanie przed pluskwami?

Jak uchronić mieszkanie przed pluskwami?
Jak uchronić mieszkanie przed pluskwami?

Pluskwa domowa to gatunek owada, który należy do rodziny pluskwowatych. Pluskwa żywi się krwią zwierząt i ludzi, zatem obecność pluskiew w domu może być nieprzyjemna dla człowieka.

Pluskwa jest niewielkim owadem, liczącym sobie zaledwie od 4 do 6 milimetrów długości i 3 milimetrów szerokości. Posiada ciemnoczerwone i spłaszczone ciało.

Pluskwa w domowych warunkach wybiera sobie miejsca najbardziej nieprzyjemne dla człowieka, to znaczy łóżka, kanapy, materace, lecz można ją spotkać także pod tapetą lub pod boazerią.

Samica pluskwy domowej potrafi złożyć od 250 do 500 jaj. Okres rozwoju takich jajek w domowych warunkach i temperaturze, która panuje w pomieszczeniu, wynosi od miesiąca do dwóch miesięcy. W dolnej części ciała pluskwa posiada oleisty płyn, który wydziela w momencie zaniepokojenia. Jego zapach jest podobny do woni gnijących malin, dzięki temu można rozpoznać, że w domu znajdują się te uciążliwe owady.

Historia pluskiew sięga czasów przed naszą erą, gdy owady te żywiły się jeszcze krwią nietoperza. Po II wojnie światowej problem z pluskwami zanikł, lecz obecnie znów powraca ze zdwojoną siłą. W województwie łódzkim pluskwy pojawiają się coraz częściej w mieszkaniach, przechodząc od sąsiadów do sąsiadów, ale także w hotelach, a nawet pociągach! Warto dowiedzieć się, w jaki sposób można uchronić mieszkanie od pluskiew lub w przypadku, gdy znajdziemy pojedyncze sztuki, jak sobie z nimi poradzić.

Skuteczne metody ochrony mieszkań przed pluskwami:

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby dbać o czystość w domu. Choć pluskwy nie pojawiają się wyłącznie w zanieczyszczonych miejscach, mogą znajdować się jednak w szczelinach, szwach materacy, zagięciach drzwi i innych ciemnych miejscach, do których człowiek na co dzień nie zagląda. Dbanie o czystość i higienę swojego otoczenia, pozwoli szybciej zauważyć problem.

Pluskwy można także przynieść z zewnątrz, na przykład podczas częstych wizyt u sąsiadów, u których problem z tymi owadami jest widoczny. Warto także zwrócić uwagę na pluskwy podczas mieszkania w hotelu lub pokoju, który wynajmujemy na wczasach. Bardzo łatwo wówczas przywieźć pluskwy ze sobą do domu.

Jeżeli korzystaliśmy z usług hotelu, domku wypoczynkowego lub przez jakiś czas mieszkaliśmy w innym miejscu, pamiętajmy o tym, aby po powrocie do domu wyprać swoje ubrania w temperaturze przynajmniej 60 stopni. Zwróćmy także uwagę na to, czy na naszej skórze nie znajdują się swędzące ukąszenia. Być może ukąszenia, które wyglądają dla nas niczym ugryzienia komarów, są oznaką problemu z pluskwami.

Aby zabezpieczyć swoje łóżko przed pluskwami, warto regularnie prać pościel, poduszki i poszewki. Nie zapominajmy także o piżamach! Warto co jakiś czas sprawdzać, czy na naszym materacu nie znajdują się czarne plamy lub jajeczka pluskiew.

Jeśli w Twoim domu znajdują się szczeliny, pęknięcia lub inne ubytki w ścianie, w listwach i innych tego typu miejscach, warto je wypełnić lub zakleić. Wówczas zamkniemy pluskwom drogę do wyjścia. Kratki wentylacyjne można zakleić drobną siatką, która pozwoli uchronić się przed pluskwami wędrującymi od sąsiadów.

W sklepach znaleźć można szeroki wybór środków owadobójczych, które mogą pomóc w walce z pluskami. Należy jednak pamiętać, że jeśli pluskwy na dobre zagnieździły się w pomieszczeniu, domowe sposoby mogą nie być wystarczająco skuteczne. W takiej sytuacji nie czekając zbyt długo, najlepiej jest zgłosić się do specjalistów od dezynsekcji w celu przeprowadzenia odpluskwiania mieszkania. Nieznane nam środki do zwalczania owadów mogą być niebezpieczne dla nas lub naszych zwierząt. Aby uchronić mieszkanie przed pojawieniem się tych robaków, warto zastosować powyższe metody lub skorzystać z produktu, który po uprzednim poznaniu, będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Usługi powiązane z tym artykułem


537 067 107

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

i

Sprzątanie

Obszar działania - województwo łódzkie: