Łódź i okolice

Tel: 537067107

e-mail:

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pluskwach!

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pluskwach!
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pluskwach!

Pluskwy w domu - 5 rzeczy, o których warto wiedzieć

Ostatnimi czasy pluskwy stały się utrapieniem wielu mieszkańców bloków. Dlaczego? Ponieważ jest to robactwo, które z łatwością się przenosi z mieszkania do mieszkania, opanowując cały budynek.

Co warto wiedzieć o pluskwach domowych? Oto pięć najważniejszych punktów:

Likwidacja pluskiew

1. Pluskwy to robactwo gryzące - Niestety jest to prawda, że te małe i z pozoru nieszkodliwe robaki są bardzo uciążliwe i potrafią solidnie pokąsać. Ugryzienie pluskwy na początku przypomina ukąszenie komara. Cechuje się przede wszystkim czerwonym bąblem, który prowadzi do swędzenia, jednak między pluskwami a komarami jest pewna różnica. Jeśli zauważysz na swoim ciele szereg ukąszeń ułożonych w jednej linii, to znak, że przyłożyły się do tego małe łóżkowe gryzonie.

Pluskwy praktycznie zawsze gryzą w warunkach nocnych, gdy spokojnie kładziemy się spać i niczego nie podejrzewamy. Ich ugryzienia nie są odczuwalne na tyle, aby mogły nas obudzić, zatem ślady są widoczne dopiero po przebudzeniu. Warto też wiedzieć, że pluskwy żywią się naszą krwią i są w stanie wypić jej naprawdę dużo.

2. Pluskwy pojawiają się także w zadbanych mieszkaniach - Mitem jest, że pluskwa występuje tam, gdzie jest pełno brudu i zanieczyszczeń. Zwykle występowanie robactwa kojarzy nam się właśnie z nietrzymaniem porządku, lecz w tym wypadku jest to nieprawdą. Pluskwę do domu może przynieść praktycznie każdy i jej namnożenie się nie jest uwarunkowane czystą podłogą, czy odkurzonym dywanem. Oczywiście warto pamiętać, że osoby, które specjalizują się w zbieraniu rzeczy ze śmietników, czy znoszeniu niepewnych przedmiotów do domu, są dużo bardziej narażone na wniesienie robactwa. Należy zatem dbać o to, aby nie przynosić przedmiotów, które pochodzą z nieznanego źródła, używanych, nieczystych i zaniedbanych.

Pluskwy mogą pojawiać się nie tylko w domach, ale także w hotelach, czy komunikacji miejskiej. Wówczas ich przenoszenie jest wręcz banalnie proste. Jeśli u sąsiadów za ścianą zalęgną się pluskwy, jest duże prawdopodobieństwo, że niebawem przejdą i do nas.

 3. Pluskwy są widoczne gołym okiem - Pluskwa jest owadem, który osiąga 5 mm wielkości maksymalnie. Jest zatem widoczna na pierwszy rzut oka, choć warto wiedzieć, że lubi się ona ukrywać w ciemnych zakamarkach i szczelinach. Pluskwy uaktywniają się szczególnie w nocy, gdy mieszkańcy domu kładą się spać. Wówczas robactwo przystępuje do picia krwi. Może się jednak zdarzyć, że spotkamy pluskwę spacerującą po naszej ścianie, czy podłodze.

Jeśli pluskwy zalęgły się w naszym domu, warto sprawdzić materace, gdyż to ich ulubione miejsce na kryjówkę. Pluskwy zostawiają charakterystyczne czarne ślady, same natomiast też są widoczne bez problemu.

Zamgławianie ULV

4. Przed pluskwami nie można się zabezpieczyć - Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż z jednej strony trudno całkowicie uchronić mieszkanie przed robactwem, z drugiej zaś istnieją sposoby na zapobieganie pluskwom. Jak już wiemy, pluskwy mogą pojawić się zarówno w mieszkaniu zadbanym i czystym, jak i zabrudzonym i zaśmieconym. Z łatwością przechodzą rurami i kratkami wentylacyjnymi, a nawet spacerują po zewnętrznej stronie bloku, wchodząc oknami. Aby się przed nimi całkowicie zabezpieczyć, musielibyśmy zakryć wszelkie otwory, którymi przedostają się pluskwy. To jednak nie jest możliwe.

Nasza firma zapewnia nie tylko usługę odpluskwiania mieszkań, w których już pojawiło się robactwo, lecz także opryskiwania mieszkania w celu zapobieganiu pluskwom. Warto skorzystać z takiej oferty, gdyż jest to gwarancja, że nasze mieszkanie najpewniej może zostać wolne od pluskiew. Środki biobójcze, którymi się posługujemy, skutecznie odstraszają pluskwy, dzięki czemu te nie będą tak chętnie wchodziły nam do domu. A jeśli zdarzy się jednak, że któraś przedostanie się nam do mieszkania, wówczas produkt na pluskwy natychmiastowo ją zniweluje.

5. Pluskwy trudno zwalczyć domowymi środkami - Niestety pluskwy są robactwem odpornym na dostępne na półkach sklepowych środki biobójcze. Warto też pamiętać, że takowe produkty nie mogą być stuprocentowo skuteczne, gdyż polecane do użytku własnego przez amatorów dezynsekcji, są najzwyczajniej w świecie zbyt słabe. Istotnym faktem jest też to, że pluskwa posiada zdolność szybkiego uodporniania się na takowe środki. Korzystając z dostępnych w sklepach produktów biobójczych, możemy uzyskać zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego, ponadto narażając siebie na niebezpieczeństwo.

Jeśli zauważysz pluskwy w swoim mieszkaniu, nie czekaj! Nasza firma - Centrum DDDiS Łódź oferuje skuteczne odpluskwianie metodą zamgławiania ULV. Dzięki wygenerowaniu pary ze środkiem likwidującym pluskwy, jesteśmy w stanie zwalczyć robactwo na dobre. Zapraszamy do kontaktu!

Usługi powiązane z tym artykułem


537 067 107

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

i

Sprzątanie

Obszar działania - województwo łódzkie: