Łódź i okolice

Tel: 537067107

e-mail:

Karaluchy w domu - Likwidacja karaluchów.

Karaluchy w domu - Likwidacja karaluchów.
Karaluchy w domu - Likwidacja karaluchów.

Jak zlikwidować karaluchy z domu?

Karaluchy w domu, to problem, z którym boryka się coraz większa część Polaków. Ich obecność w domu sprawia, że czujemy niesmak i przerażenie. Choć karaluchy nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia człowieka, gdyż nie posiadają ssąco-kłujących narządów gębowych, nikt nie chce, aby w jego domu mieszkały te nieprzyjemne i odpychające robaki. Likwidacja karaluchów jest możliwa za pomocą specjalnych środków i metod, wykorzystywanych przez firmy wykonujące dezynsekcje. Usuwanie karaluchów z domu na własną rękę może być trudne i nieskuteczne.

Karaluchy - Czym są, skąd się biorą, gdzie najchętniej żyją? usuwanie karaluchów

Karaluchy zwane są inaczej karczanami. Należą do rzędu owadów, które dzielą się na ponad 4 tysiące gatunków. Istnieją od setek milionów lat i wciąż są popularnym problemem w polskich domach. Nie posiadają one ssąco-kłujących narządów gębowych, zatem nie są w stanie gryźć człowieka, lecz nie oznacza to, że nie mogą wyrządzić szkód i problemów. Doskonale przystosowują się do różnych warunków życia, zatem nie straszny im ani upał, ani chłód.

Z zewnątrz karaluch jest pokryty pancerzem, zwanym inaczej egzoszkieletem. Karaluchy posiadają skrzydła, przymocowane do tułowia owada. Posiadają one także trzy pary nóg, a każda z nich zakończona jest pazurami.

Karaluchy są popularnymi owadami na całym świecie. Mogą występować w gorących klimatach, a także w zimnych, doskonale dopasowując się do otoczenia. Można wyróżnić także karaluchy, które potrafią odnaleźć się w wodnym środowisku. Co więcej, są one wówczas świetnymi nurkami. Owady te preferują życie nocne, dlatego, gdy zapali się w pomieszczeniu światło, karaluchy natychmiast uciekają. Karczany są społecznymi owadami, które wszystkie decyzje podejmują wspólnie, zatem pojawiają się tam, gdzie już znajdują się inne osobniki.

Warto również wiedzieć o tym, że karaluchy są wszystkożerne, jedzą głównie odpadki spożywcze, a nawet książki, płatki skóry, włosy i tym podobne. Ich ogromną wadą z punktu widzenia człowieka, jest fakt, że mogą one przeżyć bez pożywienia nawet do miesiąca czasu.

Skuteczna likwidacja karaluchów

likwidacja karaluchów

W niektórych kulturach karaluchy są pokarmem dla ludzi, którzy zajadają się nimi, niczym przysmakami. W Polsce jednak, karczany są uciążliwym problemem, który automatycznie kojarzy się z brudem i zaniedbaniem domu. Warto wiedzieć, że karaluchy, choć nie gryzą człowieka tak, jak pluskwy, mogą przenosić groźne choroby. Ponadto namnażanie się karaluchów powoduje, że pojawia się ich w naszym domu coraz więcej. Co zatem zrobić, aby się ich skutecznie pozbyć?

W internecie przeczytać można o sposobach usuwania karaluchów domowymi sposobami, które są proste i tanie. Niestety, jeśli w naszym domu pojawiło się więcej karaluchów, trudno jest je wytępić kwasem z mieszanką jajka i ziemniaków. Taka opcja zadziałać może wówczas, gdy znaleźliśmy jednego karalucha w pomieszczeniu. Jak wspominaliśmy wyżej, są to robaki żyjące w grupach, więc można spodziewać się, że tam, gdzie jeden karaluch, tam będzie ich więcej.

Aby mieć pewność, że wszystkie karaluchy zostały skutecznie i na dobre zlikwidowane, warto zadzwonić do naszej firmy - Centrum DDDiS i umówić się na dezynsekcję. Do likwidacji karaluchów wykorzystujemy sprawdzoną metodę opryskiwania, zmgławiania lub żelowania. Każda z nich zapewnia, że nasz dom w końcu pozostanie wolny od karaluchów. Dzięki rozpraszanej specjalnym sprzętem mgle, kropelki wody ze środkiem owadobójczym dotrą do każdego miejsca, w którym mogą chować się karczany. Zawsze zachowujemy najwyższe środki bezpieczeństwa, zatem dzięki likwidacji karaluchów z naszą firmą, mają Państwo pewność, że nie ucierpią na tym żadni domownicy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także zachęcamy do skorzystania z odpluskwiania mieszkań. Działamy na terenie Łodzi i w pobliskich miejscowościach.

 

Usługi powiązane z tym artykułem


537 067 107

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

i

Sprzątanie

Obszar działania - województwo łódzkie: