Łódź i okolice

Tel: 537067107

e-mail:

Czy ozonowanie jest skuteczne w walce z koronawirusem?

Czy ozonowanie jest skuteczne w walce z koronawirusem?
Czy ozonowanie jest skuteczne w walce z koronawirusem?

Ozonowanie a walka z Covid-19

Groźny wirus Covid-19 od momentu rozprzestrzenienia się w mgnieniu oka, całkowicie przewrócił świat do góry nogami. Ludzie stali się bardziej ostrożni i uważni, jeżeli chodzi o swoje otoczenie i wszystko, co ma wpływ na ich zdrowie. Czy zatem metody takie, jak ozonowanie pomieszczeń są skuteczne podczas walki z zabójczym koronawirusem?

Na wstępie warto przypomnieć sobie, czym jest ozonowanie i gdzie jest najczęściej wykorzystywane? Otóż ozonowanie to metoda, która polega na dogłębnej dezynfekcji otoczenia, jednocześnie oczyszczając nie tylko powierzchnie, ale także samo powietrze. Dzięki ozonowaniu pozbywamy się bakterii, drobnoustrojów oraz grzybów.

Ozon uznawany jest za najsilniejszy środek dezynfekujący, który jest bardzo skuteczny. Systemy ozonowania powietrza zapewniają jego czystość pod względem zarówno chemicznym, jak i biologicznym. Ozonowanie zmniejsza również szanse na pojawienie się alergenów, zatem oczyszczone pomieszczenie jest wolne od wirusów, grzybów i innych niechcianych organizmów.

Ozonowanie koronawirusa

Pandemia sprawiła, że nad wirusem Covid-19 wszczęto liczne badania, aby lepiej go poznać i móc działać skutecznymi metodami w trakcie walki. Dowiedziono zatem, że koronawirus jest podatny na działanie ozonu. Ozon posiada właściwości utleniające, które wykorzystuje się do walki z bakteriami i wirusami. Utlenianie powoduje uszkodzenie ścianek komórkowych niepożądanych mikroorganizmów. Oznacza to, że sama metoda ozonowania jest bardzo skuteczna w likwidacji koronawirusa!

DDDiS Łódź - Ozonowanie, dezynfekcja, odpluskwianie

Nasza firma Centrum DDDiS Łódź oferuje Państwu profesjonalne ozonowanie pomieszczeń. Naszą ofertę kierujemy nie tylko do Klientów indywidualnych, którzy chcą przeprowdzić ozonowanie w mieszkaniach, ale także do firm i właścicieli magazynów.

Chętnie odpowiemy Państwu na więcej pytań odnośnie ozonowania, jego zalet, specyfikacji i tym podobne. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, która specjalizuje się również w likwidacji pluskiew!

Usługi powiązane z tym artykułem


<< POWRÓT

537 067 107

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

i

Sprzątanie

Obszar działania - województwo łódzkie: